PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:   Šanta kočičí - diskuse (Tomáš Luhan, Jana Kopecká, Barbara, Ferda)
 
14.11. KRÁLÍCI
Bonnie se představuje (Pavel Steiner)
13.11. PSI
Drama Betynčiny přítelkyně Nany (Pavel Doktor)
Letošní archiv PET
PET archiv 1999

KRÁLÍCI
Bonnie se představuje

Bonnie s Helenkou (10 kB) Bonnie je ušatá slečna stáří dva a půl měsíce a je to samička zakrslého králíka. Stará se o ni její panička Helenka. V červnu jí totiž opustil křeček Kevin a odebral se do křeččího nebe. Po krátké poradě a s přihlédnutím k dobrému vysvědčení jsme pak Helence slíbili, že na podzim si může pořídit králíka.

Bonnie u nás bydlí od počátku září, kdy jsme si ji přivezli od chovatelky. Ta si ji původně chtěla nechat na chov, ale pod tlakem okolností se nakonec rozhodla, že ji přece jen prodá. Ono mít doma osmdesát chovných králíků, to už je dost slušná porce :-).
Takže pro začátek pár obrázků našeho ušatého mazlíčka a něco málo informací.
Bonnie ještě trochu nedůvěřivě vykukuje z klece (8 kB)
Bonnie bydlí ve větší kleci, kde má krmítko, jesličky na seno a napáječku. A taky samozřejmě malou dřevěnou boudičku na spaní.
Tedy původně jsem tu boudičku vyráběl s tím, že Bonnie bude uvnitř spát. Ale ona mnohem raději tráví svůj čas nahoře na boudičce. Má odtud přece jen větší přehled.
Samozřejmě Bonnie nezůstává pořád jen v kleci. Každodenně jí pouštíme na vycházku v Helenčině pokoji. Museli jsme předtím odstranit všechny elektrické kabely, aby Bonnie nepřišla k úrazu. Oni totiž králíci strašně rádi kabely ohlodávají.
Bonnie se pomalu seznamovala s novým prostředím a nejdříve postupně očichávala a zkoumala celý pokoj. Při dalších procházkách pak už postupně zrychlovala svůj běh a radost z pohybu z ní vždycky přímo vyzařuje.
Čichám, čichám člověčinu, aha, to je Péťova postel (8 kB)
Jednoho večera ji však Helenka zapomněla nechat proběhnout. Pozdě v noci pak přišla za námi do ložnice. Bonnie totiž běhala po kleci, skákala na boudičku a zase dolů a dělala přitom takový rámus, že se v pokoji nedalo spát.

Pavel Steiner          

Bonnie se občas probíhá i v obýváku (10 kB)

Prosba o radu
Mám prosbu ke zvířecím dopisovatelům. Potřebuji radu, jak vypudit z bytu blechy. S mým kocourem Koťasem (vulgo Rudou Nerudou) jsme byli půl roku "na návštěvě" u mé maminky a kocourovi se podařilo chytit v paneláku blechy, kterými zamořil celý byt. Teď jsme už zpátky doma, kocour dostal obojek a blech se zbavil, můj byt se mu naštěstí zamořit nepodařilo, ale maminka pořád není schopná blechy zlikvidovat.
Celý byt jsme vysály a vystříkaly Raidem a Difusilem (dokonce jsme rozebraly i postele), ale každý den se někde objeví nový záškodník. Jestli má někdo ze čtenářů Dumky či PET návod, jak tu havěť zničit, budu mu moc vděčná.
Nabídka strašilek
Znovu nabízím strašilky, tentokrát ve stavu vajec. Kdo by měl zájem si je sám vylíhnout? Více se o strašilkách dozvíte ze článků, uveřejněných vloni - Pakobylky a strašilka a Jak se žije... strašilce a pakobylkám. Oba články jsou od Renaty Žaludové.
Míša Hejná
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M.Marysko.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata